Ворог активізувався в морі і його треба заблокувати аби він не продовжував свої агресивні дії. Саме такий сценарій відпрацювали українські військові та армійці країн НАТО.
Було це напередодні у рамках міжнародних навчань Sea Breeze-2019. Літаки, гвинтокрили та наземна техніка – було залучено все.
Читайте також: США модернізують українські військово-морські бази під потреби кораблів НАТО
Під час навчань штурмовики злітали з військового аеродрому Кульбакіно та брали курс в бік моря. Вони бомбардували цілі, на які літаки навела розвідка.
В нас повинна бути комунікація. Ми повинні робити все за стандартами. Тому, у повітрі, на землі та на суші ми повинні вміти працювати однією командою,
– заявив контр-адмірал ВМС ЗСУ, керівник навчань від української сторони Олексій Неїпапа.
Водночас інші військові здіймали у повітря транспортну авіацію. АН-26 – головні «робочі коні» військово-морських сил України.
Військово-транспортний АН-26
Цього разу вони мали перекинути в гарчу точку рятувально-пошукову групу, яка має знайти постраждалих, надати їм першу допомогу, забезпечити евакуацію.
Ан-26 у складі ВМС виконує розвідку, виконує десантування групи РПГД. Та перевезення особового складу, вантажів. А щодо конкретно ВМС – то це – розвідка,
– зазначив штурман літака АН-26 Олександр.
В район виконання бойових завдань виходили українські та американські пілоти, щоправда, техніка кардинально різниться. Американські військові для пошуку підводних човнів використовували літак-розвідник «Боїнг» Шостого флоту ВМС США.
Американський літак-розвідник «Боїнг»
Керівник навчань від американської сторони, капітан першого рангу Метью Ліман бере участь у Sea Breeze-2019 вже втретє. Каже, на власні очі бачить, як змінюється рівень українських військових.
Я вважаю, ключове, на чому вам треба сфокусуватися – це не кількість літальних апаратів, а професіоналізм ваших пілотів. У вас є дуже висококваліфіковані авіатори в українських військово-повітряних силах. Я дуже вражений їх професіоналізмом та навичками пілотування,
– наголосив капітан першого рангу, керівник навчань Sea Breeze-2019 від американської сторони.
Цьогоріч міжнародні військові навчання Sea Breeze-2019 триватимуть до 12 липня. Військові відпрацьовують сценарії, максимально наближені до реалій російсько-української війни. Щоби додатково озброїти знаннями наших захисників.
Хто бере участь у навчаннях?
Від ВМС ЗС України у навчаннях беруть участь фрегат «Гетьман Сагайдачний», середній десантний корабель «Юрій Олефіренко», морський транспорт «Горлівка», судно розмагнічування «Балта», морське водолазне судно «Нетішин», артилерійський катер «Скадовськ», малі броньовані артилерійські катери «Аккерман» і «Ужгород», санітарний катер «Сокаль».Окрім того, задіяні дев’ять кораблів та катерів морської охорони Державної прикордонної служби України.




Країни-партнери в морському компоненті навчань представлені есмінцем «Карні» від ВМС США, есмінцем «Дункан» від Великої Британії, патрульним катером «Очамчире» від Грузії, фрегатом «Торонто» від Канади, фрегатом «Р. Фердінанд», а також корветами «Себастьян» і «Ластунул» від Румунії, фрегатом «Тургутрейс» від Туреччини та корветом «Бодри» від Болгарії.
Що таке Sea Breeze?Це багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України з 1997 року відповідно до «Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових взаємин» між Міноборони США та Міноборони України від 1993 року. Організаторами навчань є Україна і США. Цьогоріч навчання почалися 1 липня.