перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский

Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду

Володимир Зеленський відвідує Канаду з першим офіційним візитом. ЦВК зареєструвала кандидатами у нардепи скандального Анатолія Шарія та Андрія Клюєва. ТКГ у Мінську не змогла домовитися про запровадження «хлібного перемир’я» на Донбасі. Парубій скасував офіційні запрошення для делегатів ПАРЄ на парламентські вибори в Україні. Такими були головні новини вівторка, 2 липня, в Україні та світі.

Зустрічі Зеленського в Канаді

Президент України Володимир Зеленський 2 липня прибув з першим офіційним візитом у Канаду.Там він планує зустріч з вищим керівництвом країни та візьме участь у міжнародній Конференції з підтримки реформ в Україні. Нашу делегацію на цій конференції очолить перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду

Зеленський з дружиною Оленою вперше приїхали з візитом у Канаду

Читайте також: Які виклики стоять перед Зеленським у зовнішній політиці: коментар МЗС України

Зеленський вже зустрівся у Торонто з міністеркою закордонних справ Канади Христею Фріланд. Вони обговорили важливість об’єднання міжнародної коаліції для боротьби з агресією Росії. 

Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду

Зустріч Зеленського з Христею Фріланд

Гарант подякував Канаді за підтримку України на двосторонньому рівні і в рамках співпраці «Великої сімки» та ООН.

Зеленський підтвердив, що курс України на повноправне членство в ЄС і НАТО залишається незмінним. Він висловив сподівання на подальшу активну взаємодію з Канадою у питаннях євроатлантичної інтеграції нашої країни,

– наголосили у прес-службі президента.

Згодом Володимир Зеленський зустрівся з керівництвом Світового конгресу українців та Конгресу українців Канади і подякував їм за всебічну підтримку України.

Українська громада у Канаді є другою найбільшою українською діаспорою у світі. Наразі в Канаді проживає близько 1,4 мільйона українців

«Дякую кожному з вас за те, що ви завжди підтримуєте незалежність, нашу територіальну цілісність.Волонтерську та соціальну справу, яку ви робите, важко переоцінити. Йдеться про підтримку України з початку російської агресії», – наголосив Зеленський.

Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду

Зустріч Зеленського з українською діаспорою у Канаді

Він додав, що докладатиме усіх зусиль до підтримки української мови та євроатлантичного курсу держави.

У Конституції записано, що єдина державна мова в Україні – українська. Я як Президент, як гарант Конституції захищатиму українську мову, наш суверенітет і наш курс до Європи та НАТО,

– підкреслив президент.

Також Зеленський обговорив з представниками діаспори, як влада може покращити умови для українців, що живуть за кордоном. Зеленський підсумував: «Я хочу зробити так, щоб ви приїздили в Україну не в гості, а додому».

Читайте також: Офіс президента виключив Омеляна зі складу української делегації до Канади

Також у Канаді президент Володимир Зеленський поклав квіти до меморіалу жертвам Голодомору.

Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду

Українська делегація вшанувала у Канаді жертв Голодомору

Також Зеленський провів зустріч із заступником Директора-розпорядника МВФ Девідом Ліптоном. Під час неї глава держави заявив, що співпраця з МВФ залишається пріоритетом для України.

Читайте також: На дві країни менше: неприємні новини про безвізовий режим для власників українського паспорту

Гарант наголосив представнику МВФ, що гарантує незалежність Нацбанку України і висловив сподівання: новий парламент, який оберуть 21 липня, прийматиме реформаторські закони.

Україна налаштована проводити важливі реформи, спрямовані на стійкий економічний розвиток. Вже сьогодні економіка України зростає на 2-3% у рік, але цього недостатньо, бо суспільство вимагає більшого,

– сказав Зеленський.

Окрім того, Зеленський запросив делегацію МВФ повторно навідатися до Києва, аби досягнути домовленостей щодо нової програми.

Також Володимир Зеленський провів зустріч з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

Український президент зробив комплімент Джастіну Трюдо, назвавши його своїм натхненником. Так, Зеленський сказав, що прем’єр Канади надихнув його йти в політику.

Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду

Зеленський і Трюдо на зустрічі в Канаді

На спільному брифінгу Зеленський сказав, що перше питання, яке він обговорив з Трюдо, було настання миру в Україні.

Впевнений, що ми досягнемо реального прогресу тільки політико-дипломатичним шляхом. Врешті ми змусимо Росію зупинити ескалацію, забезпечити повне припинення вогню, розведення сил і звільнення всіх наших українських полонених,

– сказав Зеленський.

Також глава держави додав, що зацікавлений у поглибленні співпраці з Канадою у військовій сфері. Це стосується, зокрема, канадської військової тренувальної місії UNIFIER, яка буде діяти в Україні до 2022 року.

Окрім того, Трюдо і Зеленський мають невдовзі підписати угоду про постачання в Україну бронетехніки.

Також Зеленський і Трюдо домовилися про розширення дії двосторонньої угоди про вільну торгівлю на сферу послуг та інвестицій. Україна і Канада будуть працювати над посиленням двосторонньої економічної співпраці.

Серед іншого Україна і Канада мають намір підписати угоду про мобільність молоді. Зеленський вказав, що розуміє побоювання канадської сторони в питанні спрощення отримання віз, проте сподівається на консенсус у цьому питанні.

Президент України зазначив, що угода про молодіжні обміни дозволить українцям і канадцям приїжджати за спрощеною процедурою терміном до одного року на навчання і роботу.

Україна і Канада також підписали спільну угоду про кіновиробництво. Вона передбачає для України вихід на західний ринок, безпосередню участь у Міжнародному кінофестивалі в Торонто, спільне виробництво як повного метра, так і телевізійних серіалів.

Клюєв і Шарій балотуються у Верховну Раду

ЦВК 2 липня зареєструвала кандидатами у депутати проросійського блогера-українофоба Анатолія Шарія та екс-главу Адміністрації Президента України часів Віктора Януковича Андрія Клюєва. І це попри те, що вони фактично не жили в Україні останні 5 років, як цього вимагає закон. 

Читайте також: Це зрада інтересів України, – Садовий прокоментував реєстрацію кандитатом в нардепи Клюєва

Обоє охочих потрапити в Раду втекли з України: Шарій – ще у 2012 році, а Клюєв – у 2014 році під час Євромайдану. Клюєва досі розшукує Генпрокуратура та обіцяє затримати його по поверненню в Україну.

Є ухвала про затримання (Клюєва, – 24 канал) та доставку до суду. Звичайно, що вона має реалізовуватись,

– заявив в начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, який займається справою Клюєва.

ЦВК довелося зареєструвати Клюєва і Шарія, адже так вирішив Верховний суд. Адвокати обох спромоглися довести в суді, нібито політики таки проживали в Україні останні 5 років. Члени ЦВК не приховували обурення, але просто змушені були зареєструвати цих опальних персонажів.

ЦВК зареєструвала Андрія Клюєва та Анатолія Шарія кандидатами на вибори: відео

 

ЦВК неодноразово зверталась до ГПУ та інших правоохоронних органів, але додаткових документів щодо реального місцепроживання Клюєва так і не отримала.

На підставі листа Генпрокуратури ЦВК сказала, що пан Клюєв не проживає в Україні, відмовила в реєстрації. А суд сказав, що цей лист не є належним і ця інформація не підходить,

– пояснив Радченко.

Клюєв балотуватиметься у Раду в мажоритарному окрузі №46 у Донецькій області.

Що відомо про Клюєва і чому його вважають одіозним? Клюєв є політиком та бізнесменом, був депутатом ВР від «Партії Регіонів». З 24 січня по 25 лютого 2014 року в часи Євромайдану був главою Адміністрації Президента Віктора Януковича. Депутати Сергій Лещенко та Мустафа Найєм заявляли, що саме Андрій Клюєв винен у кривавому розгоні Євромайдану. Мовляв, він особисто відбирав «беркутівців» для «брудної роботи».

Клюєва також підозрюють у заволодінні в 2010-2011 роках державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем.

За інформацією СБУ, Андрій Клюєв живе у Росії. Однак він вже звернувся до СБУ, щоб йому надали дозвіл повернутися до України і здійснювати передвиборчу агітацію. За його ж словами, СБУ такий дозвіл надала.

Шарій балотується у народні депутати до Ради під першим номером у виборчому списку власної політсили – «Партії Шарія». Він зареєстрував її на початку червня 2019 року.

Читайте також: ЦВК зареєструвала сина власника «Радіо Шансон» Євтухова кандидатом у депутати: що відомо

Чому Шарія вважають одіозним і що про нього треба знати?Анатолій Шарій – відомий в інтернеті відеоблогер-українофоб. І хоча родом він з Києва, однак є російським пропагандистом. З 2014 року виробив низку відеороликів з ядучою критикою української влади, перекручуючи факти. Його сюжети сповнені упередженості, прикрас, сарказму та проросійської риторики.

До слова, український паспорт Шарій отримав тільки у 25-річному віці. Для отримання документа була потрібна виписка з військкомату, але в армії він не служив. Тому, щоб уникнути військової служби, за даними ЗМІ, Шарій викрав з військкомату особисту справу.

Ці рішення ЦВК неабияк обурили українців. Надвечір 2 липня на Майдані Незалежності в Києві зібралися кілька сотень людей на акцію протесту «Терпіти більше не можна». Під Стелою Незалежності вони встановили намет та символічну шибеницю.

Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду

Активісти встановили символічну шибеницю на Майдані

Читайте також: Чому ЦВК зареєструвала Шарія і Клюєва кандидатами у депутати, – роз’яснення адвоката і комісії

Протестувальники вигукували: «Ми втомились від лайна!». У руках вони тримали плакати з написами «Терпіти більше не можна», «Портнов, твій суд вже скоро», «Реваншуйте, на*уй». Також подекуди було чутно вигуки: «Хто замовив Катю Гандзюк?».

Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду

Протести на Майдані у Києві через дозвіл Клюєву і Шарію балотуватися в Раду / фото журналістів 24 каналу

Якщо за два дні ЦВК та ВСУ не розберуться, хто з них більше налажав, і не скасують рішення про реєстрацію цих двох покидьків – ми залишаємо за собою право від мирного протесту перейти до не мирного,

– наголосив ініціатор акції протесту, журналіст Роман Сініцин.

Активіст звернувся і до президента Володимира Зеленського, який є гарантом Конституції.

«В таких ситуаціях ви маєте говорити швидше, ніж люди, а не мовчати і ховатись. Якщо від вас не буде заяви з приводу ганебних рішень про реєстрацію на вибори антимайданівців-втікачів всупереч закону і конституції, то ми прийдемо і до вас. 2 дні. Час пішов», – додав журналіст.

Не обійшлися протести і без курйозних моментів. Учасники акції копнули журналіста видання «Страна.ua», оскільки він висловлював слова підтримки на адресу Шарія. Журналіст впав, проте ушкоджень не зазнав.

Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду

Журналіст видання «Страна.ua», який розгнівав активістів (зліва) / Фото Олени Кук (24 канал)

Однак Клюєва і Шарія таки можуть зняти 

Центральна виборча комісія може переглянути і скасувати рішення про реєстрацію екс-глави АП Сергія Клюєва та блогера Анатолія Шарія кандидатами в народні депутати. Однак для цього їй ще потрібні докази від правоохоронців про те, що Клюєв та Шарій не були 5 років в Україні.

Вона зазначила, що ЦВК вимушена була виконати рішення Верховного Суду, яким були знищені «всі докази». Зробили це для того, щоб не допустити зриву виборів.

Я відповідально заявляю: якщо який-небудь з державних органів найближчим часом надасть ЦВК хоч один доказ проживання цих осіб протягом останніх 5 років за межами України, я особисто внесу постанову про скасування їх реєстрації,
– написала секретар ЦВК на своїй сторінці у Facebook.

https://www.facebook.com/sevostianova/posts/10217474386304070

Перемир’я на Донбасі не буде

Тристороння контактна група не змогла домовитися 2 липня у Мінську про запровадження «хлібного перемир’я» на Донбасі. Усе через позицію Росії-агресора.

Читайте також: Розведення сил у Станиці Луганській: чи вказує щось на початок завершення війни

Також немає прогресу і в питанні звільнення утримуваних осіб на окупованих територіях, повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками роботи ТКГ 2 липня.

Вона пояснила, що українська сторона не заперечує проти звільнення утримуваних у форматі «всіх встановлених на всіх встановлених». Водночас, Київ пропонує прискорити цей процес за допомогою покрокового виконання цієї формули. 

З приводу подальшого демонтажу фортифікаційних споруд в районі Станиці Луганської вирішено впродовж тижня узгодити графік знесення цих споруд, графік має погодити СММ ОБСЄ,

– додала Оліфер.

Наступна зустріч Тристоронньої контактної групи у Мінську запланована на 17 липня. Українська сторона надіється, що вона вийде більш конструктивною.

Головні новини 2 липня: Зеленський у Канаді, перемиря не буде, Шарій і Клюєв ідуть в Раду

Окуповані райони Донбасу

Зауважимо, раніше українська сторона та представники окупаційних адміністрацій Донбасу, що підпорядковуються Росії, таки дійшли прогресу у питанні розведення сил в Станиці Луганській. 26 червня відбувся перший етап відведення українських підрозділів під наглядом ОБСЄ. Наступного дня, 27 червня в районі Станиці Луганської проросійські бойовики завершили перший етап відведення своїх сил і відійшли від пішохідного моста, відповідно до домовленості.

28 червня, попри обстріли, у зоні ООС відбувся другий етап розведення сил в районі Станиці Луганської. Через відхід військ у сірій зоні опинилися 74 будинки. І якщо там, як планується, знімуть мінні поля, то бойовики зможуть спокійно зайти в Станицю Луганську. Тобто безпосередньо в тил українських захисників.

Спостерігачів ПАРЄ не допустять на вибори в Україні

Глава Верховної Ради Андрій Парубій скасував офіційні запрошення для делегатів Парламентської асамблеї Ради Європи на парламентські вибори в Україні. Тепер представники організації не зможуть взяти участь у парламентських виборах 21 липня в якості міжнародних спостерігачів.

Парубій скасував запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні,

– розповів глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв.

Напередодні профільний комітет Верховної Ради рекомендував нардепам ухвалити проект про призупинення участі української делегації в роботі ПАРЄ. Призупинення повинно бути тимчасовим – до отримання висновків Венеціанської комісії. Окрім того, комітет вважає за потрібне відкликати офіційні запрошення спостерігачам Ради Європи на дочасні парламентські вибори в Україні.

Чому спостерігачів ПАРЄ не допускають до виборів в Україні?Через те, що в ПАРЄ повернули делегацію Росії. Так, в ніч на 25 червня євродепутати більшістю голосів проголосували за те, щоб Російську Федерацію без жодних обмежень та стягнень повернули до складу ПАРЄ.

П’ять років Росія не мала права голосу в ПАРЄ, її відсторонили через анексію українського Криму у 2014 році. Увесь цей час потужне проросійське лобі намагалось повернути країну-агресора в організацію, проте Україна блокувала ці спроби. Врешті, на 5 рік війни на Донбасі і втрати Криму Росії вдалось повернутись в ПАРЄ.

 

источник: 24tv.ua

сео продвижение одессаСео продвижение Одесса