перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский
Чого очікувати від курсу гривні: ризики та прогнози
Ілюстративне фото / ua.news

Протягом останніх чотирьох років в Україні спостерігалася певна сезонність коливання курсу гривні: вона починала дешевшати протягом осені та на початку зими, а потім покращувала свої позиції. Проте у 2019 році, принаймні станом на кінець вересня, ця сезонність була дещо перервана.

Таку думку в коментарі 24 каналу висловив Олександр Паращій, керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concord Capital.

До теми: Чому гривня падає та в якій же валюті тримати заощадження – пояснення фахівця

Він пояснив: це відбулося через те, що в Україну вкладають багато іноземного спекулятивного капіталу. Тобто іноземці вклали чотири мільярди доларів в цінні папери держави і це сприяло тому, що курс гривні посилювався.

Та ризик полягає в тому, що як ці мільярди прийшли в Україну, так вони можуть й піти. Механізму, як зупинити цей відтік, немає,

– наголосив він. 

Й додав, що при цьому восени співвідношення між експортом та імпортом в Україні традиційно погіршується. Більше завозиться іноземних товарів, відповідно вивозиться валюта через торгівлю. Скоріш за все, це тиснутиме на гривню і вона буде слабшати, якщо тільки не буде притоку спекулятивного капіталу. 

Чого очікувати від курсу гривні: ризики та прогнози

Олександр Паращій

«Та варто розуміти, що капітал цей дуже мобільний. Саме тому дуже важко спрогнозувати курс долара, наприклад, на кінець року. Адже ніхто не розуміє, що у голові в цих спекулянтів. Вони вже закупили чимало українських цінних паперів», – зазначив Паращій.

За словами експерта, чим більше вони це роблять, тим більше росте для них ставка на Україну, гривню тощо. Якщо вони розуміють, що ставка росте, тобто будь-яке коливання курсу буде для них більш болючим.

Відповідно вони більш прискіпливо слідкуватимуть за новинами в країні й більш нервово реагуватимуть, якщо щось буде не так. Наприклад, те, що Україні протягом вересня не вдалося домовитися з МВФ, ці спекулянти сприйняли дещо насторожено,

– зауважив Паращій.

Тож вони стали більше слідкувати за новинами навколо «ПриватБанку» та незалежності Нацбанку. Адже розуміють, що це ті параметри, на які звертає увагу Міжнародного валютного фонду. І поки Україна не матиме угоди з МФВ, ця нервовість буде залишатися, а курс не буде піддаватися прогнозуванню, вважає експерт.

Чого очікувати від курсу гривні: ризики та прогнози

Як змінювався середньорічний курс долара / Інфографіка 24 каналу

источник: 24tv.ua

сео продвижение одессаСео продвижение Одесса