Досвідчені городники, готуючи насіння до посадки, часто піддають їх додатковій обробці — замочуванню. Це можна робити як у воді, так і у спеціальних рідинах. Наприклад, у розчині гуммату калію, який також можна використовувати для кореневих та позакореневих підживлень рослин.
ВІДЕО ДНЯ
А автори тг-каналу «Идеи для дачи и дома» пояснюють, як правильно замочувати насіння, яке під час зберігання втрачало вологу і без «допомоги» може не прорости.
Читайте також: Баклажан розміром із 3-літрову банку: як пасльон страшний допоміг городнику з Полтавщини виростити овоч-гігант
Для замочування насіння поміщають у марлю і опускають у воду — рідина повинна трохи покривати їх. Час замочування залежить від виду насіння. Температура води — від 20 до 28 градусів.
РЕКЛАМА
Так, кабачки, кавуни, капусту, редис і салат рекомендують замочувати протягом 12 годин, насіння помідорів, буряків, петрушки та моркви — дві доби, а квасолю та горох — шість годин. Огіркам буде достатньо двох годин.
Потім насіння висушують та сіють.
Ексклюзивний матеріал «Про „карликів“, ріжки з „космосу“ і не тільки: найвідоміша селекціонерка ірисів Алла Чорногуз про те, як створює нові сорти» читайте на сайті «ФАКТІВ».
РЕКЛАМА
Фото Pixabay